آهن آلات

ورق های آهنی:

 

ورق های فولادی قطعات بسیار پرکاربردی هستند که چه مستقیماً و چه در تولید قطعات دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. ورقهای فولادی تحت استانداردهای خاصی تعریف می شوند، استانداردهای رایج در ایران معمولاً آلمانی است ، سپس استاندارد ASTM آمریکا و استاندارد گوس روسیه که به ندرت استفاده می شود. در این مقاله انواع ورق های فولادی، روش های تولید و کاربردهای آن را بررسی خواهیم کرد.

ورق فولاد نورد سرد برخلاف نورد گرم، نورد سرد فلز تحت دمای تبلور مجدد آن شکل می گیرد. کل فرآیند مانند نورد گرم شروع می شود تا شکل اولیه و بدون مقاومت زیادی بدست آید. سپس این فلز تا دمای اتاق سرد می شود. محصولات نیمه تمام سپس به غلتک کاهش ضخامت منتقل می شوند. این فلز تا ضخامت ۰.۵ تا ۵ میلی متر درفولاد کم کربن و ضخامت ۰.۵ تا ۳ میلی متر در فولاد ضد زنگ نورد می شود. این ماده با استفاده از روغن خنک می شود، که در فرآیند نورد نیز به عنوان روان کننده عمل می کند. با نازک شدن ورق فلز بین غلطک، سرعت آن افزایش می یابد. فولاد نورد سرد را می توان از سطح روغنی و صاف آن تشخیص داد.

فرآیندهای گرمایش بیشتر ازسرمایش استفاده می شوند زیرا به نیرو و انرژی کمتری نیاز دارند. نورد گرم در دمای بالاتر از تبلور مجدد مواد رخ می دهد ، در مورد فولادها بالاتر از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد است. ابتدا قالب یا قطعه در دمای بالا گرم می شود ، در مرحله بعد وارد دستگاه نورد می شوند و نورد مداوم شکل نهایی مورد نظر را اعمال می کند.

از آنجا که تغییر شکل فلز در دماهای بالا راحت تر است ، می توان آن را در مقادیر بیشتری نسبت به فولاد نورد سرد تولید کرد. فولاد در دمای اتاق خنک می شود ، فرایندی که به عنوان نرمال سازی شناخته می شود ، که باعث تغییر ساختار ریز ماده می شود به طوری که شکل پذیری را افزایش می دهد. شکل پذیری هنگام آماده سازی مواد برای تهیه شکل مورد نیاز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فولاد نورد گرم به دلیل خنک سازی بعدی دچار تنش های داخلی می شود و نتایج اندازه گیری های غیر یکنواخت تحمل ۲ تا ۵ درصد را دارد. همچنین به دلیل اکسیداسیون سطح پوسته ای که دارد باعث می شود بالاترین کیفیت سطح را نداشته باشد. هنگامی که تلورانس دقیق در نظر گرفته نشود ، فولادهای نورد شده گزینه خوبی هستند.

 

آهن آلات و ورق های آهنی- زاویه:

 

میله زاویه ، که به آن “براکت L” یا “آهن زاویه ای” نیز می گویند ، براکت فلزی به شکل زاویه قائمه است. از فولاد گالوانیزه ساخته شده و اغلب در سنگ تراشی استفاده می شود یا از طریق جوشکاری یا سوراخکاری روی سطوح مختلف اعمال می شود. میله های زاویه ای اغلب برای پشتیبانی از تیرها و زیرساخت های دیگر استفاده می شوند، اما فواید آنها فراتر از نقش معمول آنها است. میله های زاویه ای می توانند مقاومت بیشتری ایجاد کنند، از ساختارها در برابر خوردگی محافظت کنند و حتی ثبات بیشتری ایجاد نمایند.

 

پشتیبانی مستحکم از سازه ها:

 

میله های زاویه دار بزرگ ، پشتیبانی ساختاری از ستون ها و تیرها را ایجاد می کنند و مقاومت و ثبات بیشتری می دهند. آنها همچنین از هر دو نوع پشتیبانی عمودی و افقی برای ساختمانها مانند برج ها و تجهیزات پخش برنامه استفاده می کنند. از آنجا که میله های زاویه ای با استفاده از فولاد گالوانیزه ساخته می شوند، مقاومت بیشتری در برابر خوردگی و سایر اثرات جوی دارند.

میله های زاویه ای همچنین می توانند لبه ها و گوشه ها را بپوشانند، به سالم ماندن شکل و ساختار کمک می کنند و از ساییدگی و پارگی معمولاً ناشی از آب و هوا جلوگیری می کنند. گوشه ها و لبه های تیز تقویت شده با میله های زاویه ای می توانند دوام بیشتری داشته باشند و در برابر خرد شدن و خوردگی مقاومت کنند. آنها همچنین مقاومت بیشتری ایجاد و هر گوشه را پایدارتر می کنند.

 

آهن آلات و ورق های آهنی- کانال-U شکل:

 

ناودانی بسته به چشم انداز آن در انواع “C” و “U” طبقه بندی شده است. از این رو دو استاندارد برای نشان دادن ابعاد کانال وجود دارد – UPE و .UP  UPE برای ناودانی C با فلنج های موازی است در حالی که UPN برای ناودانی U با فلنج مخروطی است. جزئیات اندازه را می توانید در نوع خاص ناودانی مانند A36  فولادی پیدا کنید. ابعاد ناودانی سفارشی موجود است.

از ناودانی در کجا استفاده خواهد شد؟

ناودانی یکی از محبوب ترین قطعات در ساخت و ساز است. جدا از این، اگر به تیرک پله توجه کنید، می بینید از کانال C و کانال U در زندگی روزمره ما نیز استفاده می شود. با این حال، چون محور خمشی آن بر روی عرض فلنج ها متمرکز نیست، ناودانی ساختاری به اندازه تیر I یا تیر فلنج پهن محکم نمی باشد.

شیار و لغزنده ها برای ماشین آلات، درهای ورودی و غیره

استحکام و پشتیبانی برای ساخت گوشه ها ، دیوارها و نرده ها

لبه های محافظ برای دیوارها

اجزای تزئینی برای ساخت و سازهایی مانند سیستم کانال سقفی

چارچوب یا مواد قاب بندی برای ساخت و ساز، ماشین آلات.

 

آهن آلات و ورق های آهنی – شاه تیر:

 

تیر آهن یک محصول فولادی است که از طریق فرآیند نورد گرم بدست می آید و سطح مقطع مشخصی دارد و مهمترین محصول ساختمانی مورد استفاده در سازه ها است.

تیر آهن دارای تنوع زیادی است که بسته به نوع کاربرد ، نوع محصول باید انتخاب شود.

همانطور که می دانید وظیفه اصلی آن مقاومت در برابر فشارهای ضربه ای و نرم است.

استاندارد اروپا: روش تولید این تیرآهن مطابق با استانداردهای اروپا است. همچنین ، پره های این نوع تیرآهن ضخامت ثابت دارند.

به عبارت دیگر ضخامت پره های اولیه و نهایی این نوع تیرها یکسان است.

استاندارد چین و روسیه: INP همان IPE است و طبق استانداردهای روسیه و چین تولید می شود. تنها تفاوت این نوع با IPE ضخامت پره است.

تیر پهن IPB: به آن تیرگسترده یا تیرH گفته می شود. در این نوع ، طول پره ها از تیر IPE بیشتر است.

نکته: مخفف V در این قسمت به معنای تیرسنگین است و علامت L نشان دهنده تیرسبک است. بنابراین:

IPBV: تیرسنگین و تیر پهن سبک IPBL.

 

آهن آلات و ورق های آهنی – میله:

 

این یک میلگرد فولادی است که در بتن استفاده می شود تا مقاومت کششی کم آن را پوشش دهد. فولادی که برای این منظور در سازه ها استفاده می شود به صورت سیم یا میلگرد است و به آن فولاد میلگرد می گویند.

 

علائم اختصاری:

 

Es  = مدول الاستیک میلگردهای فولادی ، در Mpa

fsu ، obs = مقاومت کششی میلگردهای فولادی ، یعنی مقاومت کششی بدست آمده در آزمایش کشش روی میلگردهای استفاده شده ، در Mpa

fy = فشار وارده میلگردهای فولادی ، در MPa ؛ این فشاردر میلگردهای s240 از فشارظاهری بازده آن بدست می آید. در میلگردهای دیگر، فشار وارده انقباضی تعریف شده است (فشارمانند تغییر شکل نسبی دائمی ۲.۰ درصد ، یا فشارمانند تغییر شکل نسبی f 35.0 درصد)

fyk = مقاومت مشخصه میلگردهای فولادی ؛ فشاری که اساس طراحی به عنوان ویژگی از فولاد در مگاپاسکال است

fy، obs = فشارعملکردی که در آزمون کششی روی میلگرد مورد نظر از لحاظ Mpa بدست آمده است

S = سطح مقطع موثر یا جزئی میلگرد ؛ از نظر میلی متر مربع

L = طول یک قطعه میلگرد. بر حسب میلی متر

db = قطر جزئی میلگردهای ساده یا آجدار؛ بر حسب میلی متر

Ø = قطر جزئی میلگردهای ساده که معمولاً در نقشه ها و سایر اسناد فنی استفاده می شود.

= قطر جزئی میلگردهای آجدار که معمولاً در نقشه ها و سایر اسناد فنی استفاده می شود.

d1 = قطر پهنه میلگردهای آجدار؛ بر حسب میلی متر

 

آهن آلات و ورق های آهنی پروفیل:

 

قوطی های پروفیل آهن یکی از طولانی ترین مقاطع فولادی است که معمولاً توسط فرآیند تشکیل سرد تولید می شود. تنوع موجود در این محصول به دو صورت است: اول اینکه پروفیل ها دارای چهار شکل اصلی تقاطعی شامل دایره ، بیضی ، مستطیل و مربع هستند و دوم اینکه هر یک از این اشکال طیف وسیعی از قطرها و اضلاع را شامل می شود. این تنوع کاربردهای پروفیل های ساختمان را بسیار گسترده کرده است. مرجع استاندارد مورد استفاده برای تولید پروفیل های آهن BS EN 10219 است. این استاندارد در دو قسمت تهیه و گردآوری شده است. قسمت اول شرایط فنی پروفیل های ساختمان توخالی غیر آلیاژی نامیده می شود که در آن قسمت تولید و آزمایشات مربوط به خط تولید و غیره بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد. قسمت دوم ، که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت ، تحت عنوان تلورانس، ابعاد و مشخصات بخشهای پروفیل های ساختمانی است. تمام الزامات مربوط به ابعاد و انحراف مجاز از این ویژگی ها مورد بحث قرار گرفته است.

 

آهن آلات و ورق های آهنی تسمه:

 

تسمه های فولادی مقاطعی هستند که از نظر عرض و ضخامت تفاوت بسیار زیادی دارند. این قطعات بسیار متنوع هستند و می توانند در پروژه های مختلف و در همه صنایع مورد استفاده قرار گیرند. تسمه در دو نوع روکش دار و تراش خورده تولید می شود. تسمه های تراش خورده به دلیل روند تولید، از تسمه های روکش دار قیمت بالاتری دارند. این تسمه به دو صورت گرم و سرد ساخته شده و سطح آن صاف و مستطیل شکل است. تسمه های نورد گرم در ساخت و ساز و تعمیرات عمومی و تعمیرات صنعتی، تجهیزات حمل و نقل استفاده می شود. تسمه نورد سرد در مواردی که به مقاومت بحرانی و تحمل کمتری نیاز باشد، مورد استفاده قرار می گیرد. انواع تسمه های فولادی شامل گالوانیزه، نورد گرم و سرد، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم است. بیشترین کاربرد آنها در بین تسمه های استیل، گالوانیزه و فولاد ضد زنگ است. در تسمه های استیل می توان به سری ۳۰۰ اشاره کرد که مهمترین آنها تسمه های ضد زنگ استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ است. از ویژگی های تسمه فولادی می توان به مقاومت در برابر درجه حرارت بالا و خصوصیات غیر مغناطیسی آن اشاره کرد.

تسمه های فولادی به راحتی برش می خورند، حفاری و جوشکاری این قطعات بسیار ساده است. از آنجا که تسمه های آهنی بادوام هستند و می توانند وزن سازه را تحمل کنند، غالباً برای این منظور استفاده می شوند. تسمه آهنی یکی از ستون های نگهدارنده ساختمان است. از آنها برای نرده های راه پله ، محافظ ها و قفل درها استفاده می شود.