اتصالات

اتصالات- لب جوش:

 

مواد ویژه لوله کشی طیف وسیعی از اتصالات لب جوش دقیق را به مشتریان ارائه می دهد که جریان مداوم را در هر دو سیستم لوله های بدون درز و جوش داده شده تضمین می کند. زانویی با شعاع طولانی ، سه راهی مستقیم ، سه برابر تسمه و همچنین کاهنده های بیرون از مرکز و غیر عادی همگی در اندازه های مختلف برای مطابقت با نیازهای مشتریان در دسترس هستند.

اتصالات لوله مانند اتصالات لب جوش، اتصالات رزوه ای و اتصالات سوکت ولد از قسمتهای اساسی خطوط لوله هستند.

اتصالات- سوکت ولد:

اتصالات سوکت ولد جزئیات اتصال لوله است. در این حالت ، لوله به یک قسمت فرو رفته از لوله، اتصالات، شیر یا فلنج وارد می شود. به منظور اتصال لوله ها یا دریچه ها به بخشهای دیگر لوله، جوشهای آب بندی از نوع پشت مازو اعمال می شود. بنابراین در برخی موارد اتصالات سوکت ولد انتخاب خوبی است. این بدان دلیل است که مزایای مقاومت سازه ای زیاد و یکپارچگی نشتی بالا از فاکتورهای مهمی است که باید در هنگام طراحی پروژه خط لوله شما مورد توجه قرار گیرد.

اتصالات- رزوه ای:

اتصالات رزوه ای احتمالاً قدیمی ترین روش اتصال سیستم های لوله کشی را نشان می دهد. مانند اتصالات سوکت ولد، اتصالات رزوه ای عمدتا برای قطرهای کوچک لوله (لوله هایی با سوراخ کوچک) استفاده می شود. معمولاً برای لوله کشی هایی که قطر جزئی آنها NPS 2 یا کوچکتر است.

استانداردهای بعدی برای رشته های لوله مخروطی در ASME B1.20.1 آورده شده است. این سند تمام ابعاد مورد نیاز از جمله تعداد رزوه ها در هر اینچ، قطر شیب و طول نرمال را برای تمام قطر لوله ارائه می دهد.

لوله کشی رزوه ای معمولاً در برنامه های کم هزینه و غیر بحرانی مانند آب خانگی ، حفاظت در برابر آتش و سیستم های آب خنک کننده صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. اتصالات رزوه ای معمولاً از چدن خاکستری یا آهن انعطاف پذیر، قالب برنج یا برنز، یا آلیاژ مصنوعی و فولاد کربنی ساخته می شوند.

آنها در سه درجه فشار موجود هستند: کلاس ۲۰۰۰ ، ۳۰۰۰ و ۶۰۰۰

اتصالات- فلنجی:

فلنج یک برجستگی خارجی یا داخلی بین دو لوله است که روشی را برای اتصال لوله ها ، شیرآلات ، پمپ ها و سایر تجهیزات برای تشکیل سیستم لوله کشی کلی فراهم می کند.

در بسیاری از کاربردها، مهندسان باید راهی برای بستن محفظه یا سیلندر به روشی بسیار ایمن پیدا کنند، معمولاً به این دلیل که ماده داخل آن باید از نظر ترکیب یا فشار با ماده خارج متفاوت باشد. آنها این کار را با بستن دو قطعه فلز یا مواد دیگر با پیچ و مهره روی لبه برش انجام می دهند. این “لبه برش” یک فلنج است.

فلنج همچنین می تواند دسترسی آسان برای تمیز کردن، بررسی یا اصلاح را فراهم کند و لوله های دارای فلنج به راحتی مونتاژ و جدا می شوند. فلنج ها معمولاً جوش داده می شوند یا در جای خود پیچ می شوند.